Vse kategorije

 

 

Montaža solarnih panelov

 

Za večino strank , je streha najboljša lokacija za montažo solarnih panelov. Ker solarni paneli že vsebujejo strukturne specifikacije, je vse kar je potrebno še montaža strojne opreme.

 

Seveda pa lahko module montirate na različne, vam najljubše konstrukcije. pri tem morate biti previdni, da je nosilna konstrukcija dovolj močna, da bo zdržala težo večih solarnih panelov ali pa samo enega ter da bo material iz katerega bo nosilna konstrukcija, tudi vzdržljiva za vse vremenske razmere (sneg, veter, sonce,ipd.). Na naši spletni strani lahko kupite tudi nosilce za solarne panele, s pomočjo katerih bo vaša montaža lažja in preprostejša ( več info na: http://amp-solar.com/kabli_nosilci_konektorji)

 

Če gre za klasičen solarni panel, ga je potrebno postaviti na ravno in trdo površino. Če gre za fleksibilen solarni panel, ga lahko postavimo komorkoli, tudi na neravne površine. Lahko ga zalepimo s silikonom ali pa ga pritrdimo z vijaki.

 

Pomembno je, da se module pritrdi dobro, in sicer na najmanj štirih mestih. V izogib poškodam modula, uporabite le tiste luknje za montažo, katere so že na modulu. Po dogovoru vam lahko mi naredimo dodatne luknje, če so vam ključne za montažo panela.

 

 

Zračenju modulov moramo pripisati tudi velik pomen, saj če je konstrukcija narejena tako da je panel pretesno pritrjen na streho, prikolico,ipd., lahko zmanjšamo učinkovitost in moč panela. Če pritrjujemo več modulov hkrati je priporočljivo poskrbeti za dovolj prostora med moduli in sicer cca. 5mm prostora med vsakim modulom.

 

 

POZICIJA MODULA

 

Pri poziciji modula moramo v prvi vrsti upoštevati, da modul ne sme biti v bližini vnetljivih snovi, plinov, bencinskih črpalk, itd., saj tvegamo nevarnost eksplozije. Prav tako modul ni varno montirati v jedkih atmosferah kot so okolica vulkana, jedke tovarne.

 

Absolutno pa je potrebno gledati, da so moduli postavljeni na tako pozicijo, kjer bo največji izkoristek sonca čez dan, tako bo tudi večja učinkovitost modula. To pomeni, da na solarni modul ne pade senca oz. da je na njem najkrajši možni čas. Najbolj primerno je, da panel usmerimo proti jugu in ga nagnemo za 32 stopinj. V nasprotnem primeru lahko izgubljamo učinkovitost moči solarnega panela. 

 

V spodnji sliki je prikazan delež sonca na posamezni letni čas:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OZEMLJITEV SOLARNIH PANELOV

 

Ko je nosilna konstrukcija dobro pritrjena, je potrebna ozemljitev solarnih panelov in sicer:

-če gre za večjo moč panela, je potreben valjanec (kabel), ki ga speljemo cca. 1m stran od strehe oziroma modula

- če gre za manjšo moč panela, pa uporabimo rumeno-zeleno žičko (prikazana v spodnji sliki)

 

 

                  Valjanec  (za večje solarne panele)                                              Rumeno-zelena žica (za manjše solarne panele)

         

 

 

Vsekakor pa vam priporočamo, da vam solarni sistem, pa naj si bo velik ali majhen, montira usposobljena oseba, oz. vsaj oseba iz elektrotehniške smeri.

 

 

 

Piškotki za analitiko
Ti se uporabljajo za beleženje analitike obsikanosti spletne strani in nam zagotavljajo podatke na podlagi katerih lahko zagotovimo boljšo uporabniško izkušnjo.
Piškotki za družabna omrežja
Piškotki potrebni za vtičnike za deljenje vsebin iz strani na socialna omrežja.
Piškotki za komunikacijo na strani
Piškotki omogočajo pRIkaz, kontaktiranje in komunikacijo preko komunikacijskega vtičnika na strani.
Piškotki za oglaševanje
So namenjeni targetiranemu oglaševanju glede na pretekle uporabnikove aktvinosti na drugih straneh.
Kaj so piškotki?
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo in beleženjem piškotkov.V redu Več o piškotkih